Porady,  Wszystkie

Witamina D, sport i dobre samopoczucue. Jak to łączyć?

Oczywiście ten, kto zna witaminę D, wie o co chodzi. I wcale nie chodzi mi o tę w tabletkach! Co robić aby być zdrowym, czuć się dobrze? Czy sam sport wystarczy? Wystarczy, na jakiś czas, gdyż wydzielają się endorfiny podczas fizycznych ćwiczeń. Ale czego nam jeszcze potrzeba?Słońce! To właśnie ono dostarcza nam witaminę D. A 20 minutowy spacer podczas ono świeci słońce dostarcza nam jej odpowiednie dzienne zapotrzebowanie. Czyli tak niewiele trzeba. Nie dośc że witamina ta pomaga uniknąć wielu chorób, wzmacnia kości, to jeszcze ułatwia spalanie tłuszczu! Przyjemne z pożytecznym. Witaminę D lubi oczywiście nasze serducho

Co robić?

Najlepiej znaleźć sport-pasję, który można wykonywać na zewnątrz. Nie tyle że dostarczymy pokłady witaminy D to jeszcze spalamy tłuszcz i kalorie. Rower, rolki? Przykładów może być wiele!


Jeśli brak takiegoż sprzętu, można tanio kupić. W czasach serwisów jak Olx czy Allegro nie jest to problem. Przykładowo, rolki kosztowały mnie 40 zł.

Zbliża się lato, a więc i pokłady słońca. Siedząc całe dni w domu, czy w pracy przy biurku, samo nas nie dopadnie, także myślę że warto dać mu tę szansę chociażby krótkim spacerem.

Łapmy ile się da!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *